Shpërthen gypi i ujit afër “Pallatit të Rinisë”

Prishtina

Shpërthen gypi i ujit afër “Pallatit të Rinisë”

Më: 16 korrik 2021 Në ora: 08:32
Shpërthen gypi i ujit afër “Pallatit të Rinisë”

Një gyp i ujit ka shpërthyer afër “Pallatit të Rinisë”. Shkak i këtij shpërthimi lagjia “Pejton”, “Lakrishtë”, një pjesë e “Dardanisë”, rruga “Rexhep Luci” dhe “Garialdi” kanë mbetur pa ujë.

Kështu ka njoftuar Kompania Rajonale e Ujësjellësit “KRU” Prishtina.

Njoftimi

Të nderuar konsumatorë, pas njoftimit qe kemi marrë, rezulton qe linja DN 300 mm AC ka shpërthyer afer "Pallatit te Rinisë" dhe si pasoje pa furnizim me uje kane mbetur lagjet si ne vijim: Lagjja Pejton, Lakrishte, nje pjesë e Dardanisë, rr. "Rexhep Luci", "Garibaldi". Kerkojme ndjesë dhe mirekuptim!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat