Reshjet e mëdha, reagon Ujësjellësi “Prishtina”

Prishtina

Reshjet e mëdha, reagon Ujësjellësi “Prishtina”

Më: 18 korrik 2021 Në ora: 22:29
Foto ilustrim

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina” ka bërë të ditur se janë në gjendje gatishmërie pas reshjeve të mëdha të shiut që kanë ndodhur.

“Jemi në gjendje gatishmërie me të gjitha ekipet e operimit dhe mirëmbajtjes së rrjetit të ujësjellësit dhe kanalizimit në terren (ekipe shtesë janë në terren tërë kohën) “.

“Ekipet e monitorimit të cilësisë së ujit dhe prodhimit, pas situatës së krijuar së fundmi nga reshjet e dendura të shiut janë gati po ashtu”, thuhet në njoftimin e KRUP.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat