Uran Ismaili prezanton planin e Parkut Qendror të Prishtinës

Prishtina

Uran Ismaili prezanton planin e Parkut Qendror të Prishtinës

Më: 12 tetor 2021 Në ora: 19:53
Uran Ismaili

Kandidati për Kryetar të Prishtinës, Uran Ismaili për një kohë tashmë ka folur për projektin e krijimit të Parkut Qendror të Prishtinës, ndërsa sot me anë të një videoje më të detajuar ai ka paraqitë detaje të planit të tij për parkun me 8 hektarë, i cili është menduar të jetë në qendër të qytetit.

“Parku Qendror i Prishtinës po tingllon mirë, po doket mirë po edhe ka me u bo REALITET. Se Prishtina ka me qenë e gjelbër dhe qytet destinacion deri në fund të 2024” ka thënë Ismaili përmes një postimi në faqen e tij në Facebook.

Në video jepen detaje më të hollësishme të shtrirjes së parkut 8 hektarësh të cilin e ka prezantuar Ismaili, ndërsa në prezantimin e programit të tij për Prishtinën, ai pati deklaruar se me Parkun Qendror do të marrim “mushkëri” të reja për Prishtinën.

Në prezantimin e idesë për Parkun Qendror të Prishtinës, Ismaili më tutje ka thënë se qytetarët e Prishtinës kanë nevojë për këtë park, të cilin mund ta shfrytëzojnë herët në mëngjes, drekë ose vonë mbas punës, për shëtitje me fëmijë e vrapim përreth parkut.

Siç shihet edhe në videon mëposhtë, Parku Qendror shtrihet përreth Stadiumit “Fadil Vokrri” dhe Pallatit të Rinisë. Përfundimi i projektit të Parkut Qendror të Prishtinës është menduar të bëhet në fund të 2024.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat