Haradinaj jep detaje për ndërtimin e stadiumit në Bërnicë

Prishtina

Haradinaj jep detaje për ndërtimin e stadiumit në Bërnicë

Më: 12 tetor 2021 Në ora: 21:55
Daut Haradinaj

Kandidati i AAK’së për kryetar të Prishtinës, Daut Haradinaj në Pressing ka dhënë detaje të planeve të tij për stadiumin në Bërnicë.

“Stadiumi në Bërnicë i ka 12 hektarë të dhënë prej shtetit. Ky është një projekt me mundësinë e partneritetit publiko-privat”, thotë Haradinaj.

“Sot nëse shkon ti aty janë fushat ekzistuese, fatkeqësisht aty as tush s’kanë vajzat se le më diçka tjetër. Kushte mizerie kanë’, thotë ai.

“Ky nuk është projekti i stadiumit kombëtar”, sqaroi ai.

“Është kompleks që përfshihen edhe disiplinat e tjera sportive si hendbolli, basketbolli, të gjitha sportet kolektive”, shtoi ai.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat