Haradinaj: Suksesi i Vitisë vjen si rezultati i punës së Deharit, që ky tash s’e përmend

Prishtina

Haradinaj: Suksesi i Vitisë vjen si rezultati i punës së Deharit, që ky tash s’e përmend

Më: 14 tetor 2021 Në ora: 20:57
Daut Haradinaj

Kandidati për kryetar të Prishtinës nga AAK, Daut Haradinaj, ka thënë se suksesi i kundërkandidatit të tij nga Vetëvendosje, Arben Vitisë, vjen si rezultat i punës së aktivistit të ndjerë të kësaj partie, Astrit Deharit.

Madje, Haradinaj nuk heziton të thotë se të ndjerin Astrit Deharin, tashmë Arben Vitia nuk e përmend fare.

“Astrit Dehari ka qenë një prej njerëzve kryesorë që e ka bërë planifikimin dhe rregullimin e shërbimeve shëndetësore në kryeqytet. 80% të asaj pune e ka bërë në baza vullnetare sepse unë e kam pasur mik personal”, tha Haradinaj.

“Suksesi i Arben Vitisë si drejtor i Shëndetësisë është për shkak të Astrit Deharit, që tash ky (Vitia) s’e përmend fare”, shtoi Haradinaj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat