Haradinaj: Lidhja e Vitisë me VV-në ndikon në zgjedhje

Prishtina

Haradinaj: Lidhja e Vitisë me VV-në ndikon në zgjedhje

Më: 15 tetor 2021 Në ora: 22:17
Arben Vitia, Daut Haradinaj

Kandidati i AAK-së për kryetar të Prishtinës, Daut Haradinaj ka thënë se sikur Arben Vitia të kandidonte si i pavarur, as asambleist s’do të bëhej.

“Sa i përket Albin Kurtit nuk është ai i cili do të kandidojë për kryetar të komunës të Prishtinës, është Arben Vitia por që lidhja e tij me partinë VV ndikon”.

“Nëse flasim për Arben Vitinë ai s’do të kishte mundësinë të bëhej as asamblist le më të bëhej kandidat komunal, por që partia e lidhë atë dhe se duhet të jetë i gatshëm të përballet edhe me kritika.” u shpreh Haradinaj.

Kujtojmë se në bazë të një sondazhi të publikuar sot në media, Daut Haradinaj është radhitur i katërti në Prishtinë me hiç më shumë se 3.8 për qind të votave.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat