Përpjekja e Sebahates për të krijuar biznes në fshat

Prishtina

Përpjekja e Sebahates për të krijuar biznes në fshat

Më: 13 nëntor 2021 Në ora: 13:53
Sebahate Rama

Jeta në një zonë të thellë rurale nuk e ka qenë pengesë për Sebahate Ramën nga fshati Keçekollë e Prishtinës që të krijojë një biznes të vogël.

Ajo tashmë ka mbi 30 koshere bletë si dhe pesë lopë e dy viça dhe po planifikon ta zgjerojë biznesin e saj.

Ajo ka treguar se si ka nisur punën me bletë në vitin 2010.

Më poshtë video:

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat