​Vitia: Sot vendoset fati i kryeqytetit

Prishtina

​Vitia: Sot vendoset fati i kryeqytetit

Më: 14 nëntor 2021 Në ora: 09:45
Arben Vitia

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje (LVV) për kryetar të Prishtinës, Arben Vitia ka ftuar kryeqytetasit që të dalin në mënyrë masovike për të votuar në raundin e dytë për zgjedhje lokale, për ta forcuar dhe për të dhënë shembull të demokracisë.

Vitia, i cili votoi paraditen e kësaj të diele në qendrën e votimit "Ali Sokoli" në Prishtinë tha se dita e zgjedhjeve është thelbësore për demokracinë dhe shtetin e Kosovës.

Vitia: Dita e zgjedhjeve është thelbësore për demokracinë dhe shtetin tonë

"Dita e zgjedhjeve është thelbësore për demokracinë dhe shtetin tonë. Sot vendoset fati i kryeqytetit tonë prandaj është shumë e rëndësishme që secila dhe secili të marrin pjesë në këtë proces të votimit. Bëj ftesë që masivisht te gjithë bashkëqytetaret dhe bashkëqytetarët tonë të dalin në këto zgjedhje dhe ta forcojmë demokracinë, e të japim shembull ashtu siç kemi dhënë këto vitet e kaluara", tha ai.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat