Në QKUK kryhet një operacion tepër i rrallë

Prishtina

Në QKUK kryhet një operacion tepër i rrallë

Më: 26 nëntor 2021 Në ora: 15:05
Foto ilustrim

Në Klinikën e Urologjisë të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës është kryer një intervenim kirurgjik te një paciente e moshës 30 vjeçare.

Të cilës i janë larguar një numër i madh i gurëve nga veshka e djathtë.

Ekipi operator, i përbërë nga urologë, anesteziologë dhe instrumentrlë, ka kryer me sukses intervenimin kirurgjik, pas të dhënave imazherike, që vërtetonin praninë e gurëve në regjionin lumbal të djathtë.

Gjendja shëndetësore e pacientes është e mirë dhe së shpejti pritet të lirohet për në shtëpi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat