​Komuna e Prishtinës ndez dritat dekoruese në sheshin e qytetit

Prishtina

​Komuna e Prishtinës ndez dritat dekoruese në sheshin e qytetit

Më: 29 nëntor 2021 Në ora: 18:33
Foto ilustrim

Në prag të festave të fundvitit, Komuna e Prishtinës ka ndezur dritat dekoruese në sheshin e qytetit.

Ndezja e dritave këtë vit u bë më herët se zakonisht. Dekorimet në sheshin e qytetit i kanë kushtuar komunës 50 mijë euro.

Po ashtu edhe këtë vit pritet të mbahet festivali “Verë n’dimër”, ku për këtë aktivitet janë vendosur 26 shtëpiza në sheshin “Skënderbeu”.

Për shkak të pandemisë, nuk dihet nëse do të lejohet që ndërrimi i motmotit të festohet në sheshe.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat