Edhe sot, Prishtina me ajër të ndotur

Prishtina

Edhe sot, Prishtina me ajër të ndotur

Më: 5 dhjetor 2021 Në ora: 14:22
Ndotja e ajrit në kryeqytet

Qytetarët në Prishtinë po vazhdojnë të përballen me ndotjen e ajrit, e cila sot vërehej edhe më shumë për shkak të mjegullës.

Kjo ndotje sot në kryeqytet dukej që vinte nga termocentralet në Obiliq.

Ndërkohë, sipas matjeve të fundit ndotje ka edhe në disa qytete tjera të Kosovës, por ato janë në nivel mesatar.

Ndotja e ajrit në kryeqytet është e njëjtë me atë të qyteteve të mëdha si Pekin, Mumbai dhe Nju Delhi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat