Semaforët e ndalur, bllokohet Prishtina

Prishtina

Semaforët e ndalur, bllokohet Prishtina

Më: 24 dhjetor 2021 Në ora: 16:41
Semaforët e ndalur, bllokohet Prishtina

Semaforët janë ndalur nëpër Prishtinë, duke shkaktuar kaos në trafik, më shumë se çdo herë tjetër.

Menjëherë pas orës 16:00, kur një pjesë e madhe e qytetarëve përfundojnë orarin  e punës, është bllokuar trafiku në kryeqytet.

Në një fotografi të shkrepur nga lagjja “Ulpiana” shihen disa rrugë me kolona të gjatë.

Image
Fotografi e publikuar nga Imer Mushkolaj (Facebook)

Për shkak të ndërprerjeve të rrymës në pjesë të ndryshme të qytetit, nuk po funksionojnë as semaforët.

Qytetarët tregojnë se kanë mbetur të bllokuar nëpër rrugët e Prishtinës, në mes të një kaosi që s’po zgjidhet.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat