85-vjeçarja merr dozën e tretë të vaksinës kundër Covid-19, tregon gjendjen

Prishtina

85-vjeçarja merr dozën e tretë të vaksinës kundër Covid-19, tregon gjendjen

Më: 24 janar 2022 Në ora: 11:12
85-vjeçarja

85-vjeçarja, në javën e tretë të vitit vendosi që të imunizohet edhe me dozën e tretë kundër korona virusit.

Derisa thotë se nuk e kanë munduar as dy vaksinat të cilat i kishte marrë para pak muajsh.

Dozën e vaksinës së tretë, në Qendrën e Mjekësisë Familjarë në lagjen “Emshir” në Prishtinë”, e morën edhe disa qytetarë të tjerë të cilët thanë se nuk kanë pritur më shumë se pesë minuta.

Që nga 9 dhjetori në Kosovë, ka filluar administrimi i dozës përforcuese dhe dozës së tretë të vaksinës kundër korona virusit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat