Po kërkohet nisja e hetimeve për ‘Prishtina Parking’

Prishtina

Po kërkohet nisja e hetimeve për ‘Prishtina Parking’

Më: 28 janar 2022 Në ora: 14:37
Foto ilustrim

Ilir Kërqeli, shefi i kabinetit të kryeparlamentarit Glauk Konjufca, ka kërkuar nga Prokuroria e Shtetit të hetojë ndërmarrjen komunale “Prishtina Parking”.

Sipas Kërqelit, ndërmarrja është modeli më i ri i “zhvatjes” së qytetarëve të Prishtinës.

“Prishtina Parking, modeli më i ri për ‘zhvatje’ të qytetarëve të Prishtinës! Kjo ‘ndërrmarje’ duhet të hetohet sa më shpejt”, ka shkruar Kërqeli në një reagim në rrjetet sociale.

Prishtina Parking menaxhon dhe mirëmban trafikun në pushim në Komunën e Prishtinës.

Ndërmarrja është funksionalizuar më 2020.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat