Numri i rasteve aktive me COVID-19 në Prishtinë

Prishtina

Numri i rasteve aktive me COVID-19 në Prishtinë

Më: 8 shkurt 2022 Në ora: 11:03
Foto ilustrim

Gjatë këtij viti numri i qytetarëve të infektuar me COVID-19 ka filluar të rritet, raporton Gazeta Express.

Me rritjen e numrit të personave të infektuar me virus, është rritur edhe numri i rasteve aktive me koronavirus.

23 mijë e 823 raste me COVID-19 janë aktive në Kosovë.

Komuna e Prishtinës prinë për numrin më të madh të rasteve aktive me virus.

Mbi 5 mijë raste aktive me COVID-19 në Prishtinë

Gjatë këtij viti numri i qytetarëve të infektuar me COVID-19 ka filluar të rritet.

Me rritjen e numrit të personave të infektuar me virus, është rritur edhe numri i rasteve aktive me koronavirus.

23 mijë e 823 raste me COVID-19 janë aktive në Kosovë.

Komuna e Prishtinës prinë për numrin më të madh të rasteve aktive me virus.

Kjo komunë ka 5 mijë e 549 raste aktive.

Pas Prishtinës, më së shumti raste aktive ka Komuna e Pejës me 1 mijë e 968 raste, ajo e Gjilanit me 1 mijë e 578 raste, Prizrenit me 1 mijë e 394 raste dhe Ferizajt me 1 mijë e 368 raste aktive.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat