Numri i rasteve aktive me COVID-19 në Prishtinë dhe komuna tjera

Prishtina

Numri i rasteve aktive me COVID-19 në Prishtinë dhe komuna tjera

Më: 9 shkurt 2022 Në ora: 18:04
Foto ilustrim

Numri i qytetarëve të infektuar me COVID-19 gjatë këtij viti është rritur në Kosovë.

Kësisoj është rritur edhe numri i rasteve aktive me këtë virus.

Nga Ministria e Shëndetësisë kanë bërë të ditur se 18 mijë e 506 raste janë aktive me COVID.

Komunë e Prishtinës prinë për numrin më të madh të rasteve aktive.

4 mijë e 266 raste me COVID-19 janë aktive në Prishtinë. Kjo komunë vetëm sot regjistroi 181 raste të reja me virus.

Pas Prishtinës, më së shumti raste aktive me COVID ka raportuar Komuna e Pejës, gjithsej 1 mijë e 434 raste, pastaj e Gjilanit 1 mijë e 206, Ferizaj 1 mijë e 127 dhe Prizreni 1 mijë e 28.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat