Komuna e Prishtinës liron nga pagesa e trafikut urban disa kategori

Prishtina

Komuna e Prishtinës liron nga pagesa e trafikut urban disa kategori

Më: 18 mars 2022 Në ora: 10:58
Foto ilustrim

Komuna e Prishtinës, ka marrë vendim që të lirojë disa kategori nga pagesa e përdorimit të trafikut urban.

Këtë Komuna e ka bërë të ditur përmes një njoftimi në “Facebook”.

Policia e Kosovës, Zjarrfikësit dhe nxënësit e shkollave fillore të Komunës së Prishtinës lirohen nga pagesat e përdorimit të trafikut urban”.

Sipas Komunës, ky vendim është marrë në shenjë falënderim për punonjësit e linjës së parë si dhe “për të stimuluar përdorimin e transportit publik tek gjeneratat e reja”.

Ndryshe, edhe Ministria e Infrastrukturës kishte marrë vendim për të përgjysmuar pagesën e çmimit të biletës së autobusit për disa kategori të shoqërisë.

Mirëpo, ky vendim është parë si i padrejtë nga Shoqata e Transportit Rrugor të Kosovës.

Më 14 mars, Shoqata e Transportit Rrugor të Udhëtarëve, kanë dorëzuar padi për anulimin e vendimit e këtij vendimi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat