​Komuna e Prishtinës i përgjigjet dyshimeve të VV-së për keqpërdorimin e parasë publike

Prishtina

​Komuna e Prishtinës i përgjigjet dyshimeve të VV-së për keqpërdorimin e parasë publike

Më: 25 mars 2022 Në ora: 21:35
Komuna e Prishtinës

Komuna e Prishtinës lidhur me kërkesën e Lëvizjes Vetëvendosje në Prishtinë drejtuar Policisë së Kosovës për hetim të komunës për një aktivitet të dyshimtë ekonomik, që përfshin edhe keqpërdorimin e parasë publike, gjegjësisht, për licencimin e operatorëve ekonomik për organizimin e transportit taxi të udhëtarëve me vetura elektrike, ka njoftuar se vendimi në fjalë është marrë pak para ardhjes së administratës së re qeverisëse.

Qeverisja e re lokale menjëherë ka kërkuar auditim të jashtëzakonshëm lidhur me rastin në fjalë dhe është në pritje të rezultateve të auditimit.

Kështu thuhet në reagimin e Komunës së Prishtinës.

Komuna thotë se sa i përket organeve të hetuesisë, janë të hapur ndaj çdo kërkese që organet e rendit mund të kenë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat