Rama: Zjarrfikësit e Prishtinës meritojnë trajtim dhe kushte të dinjitetshme

Prishtina

Rama: Zjarrfikësit e Prishtinës meritojnë trajtim dhe kushte të dinjitetshme

Më: 4 maj 2022 Në ora: 15:16
Foto ilustrim

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, e ka uruar Ditën Ndërkombëtare të Zjarrfikësve.

Përmes një postimi në Facebook, Rama bëri të ditur se  ka vizituar Brigadën e Zjarrfikësve në Prishtinë, për të cilët tha që meritojnë kushte të dinjitetshme.

“Zjarrfikësit e Prishtinës meritojnë trajtim dhe kushte të dinjitetshme, për krijimin e të cilave jemi duke punu me seriozitetin më të lartë brenda kompetencave tona si Kryeqytet!

Përjetë mirënjohës me punën e palodhshme të heronjve të Kryeqytetit”, ka shkruar Rama.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat