Rruga “Muharrem Fejza” do të pastrohet të shtunën

Prishtina

Rruga “Muharrem Fejza” do të pastrohet të shtunën

Më: 25 maj 2022 Në ora: 19:59
Rruga “Muharrem Fejza”

Komuna e Prishtinë ka një njoftim të rëndësishëm për të gjithë banorët e rrugës “Muharrem Fejza”.

Komuna ka lajmëruar se me datën 28.05.2022, ditën e shtunë, nga ora 09:00 do të bëjë pastrimin përgjithshëm të rrugës “Muharrem Fejza” me rrugët lidhëse si dhe hapësirat tjera publike në këtë zonë.

Pas pastrimit, do të bëhet edhe rikultivimi i sipërfaqeve të gjelbëruara në këto hapësira.

Tutje Komuna e Prishtinës ka kërkuar nga banorët e lagjes që këtë ditë të mos i parkojnë automjetet në parkingun paralel me shiritat qarkullues të rrugës dhe as në trotuare për të mos penguar në realizimin e punimeve.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat