Sot mbillen pemë në Prishtinë për të shënuar Ditën Botërore të Mjedisit

Prishtina

Sot mbillen pemë në Prishtinë për të shënuar Ditën Botërore të Mjedisit

Më: 3 qershor 2022 Në ora: 06:40
Foto ilustrim

5 qershori shënon Ditën Botërore të Mjedisit.

Kjo ditë është caktuar për të inkurajuar ndërgjegjësimin për mbrojtjen e mjedisit natyror.

Shënimi i kësaj dite ka për qëllim që t’ua rikujtojnë njerëzve se nuk duhet ndotur mjedisi, ajri dhe nuk duhet ndodhur shpyllëzimi.

E në Prishtinë, kjo ditë do të shënohet sot, dy ditë më herët me disa aktivitete.

Komiteti Olimpik i Kosovës do ta shënojë këtë ditë duke mbjellë “Pemën Olimpike”.

Gjithashtu, edhe ambasadori i BE-së në Kosovë, Tomas Szunyog dhe kryetari i Prishtinës, Përparim Rama do të mbjellin pemë tek shkallët e Arbërisë në Prishtinë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat