Komuna e Prishtinës: Mos i parkoni veturat në këto dy rrugë, ja përse

Prishtina

Komuna e Prishtinës: Mos i parkoni veturat në këto dy rrugë, ja përse

Më: 10 qershor 2022 Në ora: 07:59
Prishtinë

Komuna e Prishtinës në mëngjesin e së premtes ka njoftuar se do të bëhet pastrimi gjeneral të rrugës “Mujë Krasniqi” dhe rrugës “Veli Dedi”, me rrugët lidhëse, si dhe hapësirat tjera publike në këtë zonë.

Përveq kësaj, do të bëhet edhe rikultivimi i sipërfaqeve të gjelbëruara në këto hapësira.

Komuna u ka bërë thirrje qytetarëve që të mos i parkojnë veturat në parkingun paralel me shiritat qarkullues të rrugës dhe as në trotuare për të mos penguar në realizimin e punimeve.

Njoftimi:

Të nderuar qytetarë,

Ju njoftojmë se të shtunën, me datë 11.06.2022, nga ora 09:00, Komuna e Prishtinës do të bëjë pastrimin gjeneral të rrugës “Mujë Krasniqi” dhe rrugës “Veli Dedi”, me rrugët lidhëse, si dhe hapësirat tjera publike në këtë zonë.

Pas pastrimit, do të bëhet edhe rikultivimi i sipërfaqeve të gjelbëruara në këto hapësira.

U bëjmë thirrje banorëve të lagjes që në këtë ditë të mos i parkojnë automjetet në parkingun paralel me shiritat qarkullues të rrugës dhe as në trotuare për të mos penguar në realizimin e punimeve.

Lusim qytetarët të bashkëpunojnë sepse në rast të mos respektimit të këtij njoftimi nuk do të marrim përgjegjësi për dëmtime të veturave apo mjeteve tjera motorike të cilat nuk largohen nga rruga apo hapësirat rreth kësaj zone.

Ju falënderojmë për mirëkuptim!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat