Pasi u dha leja për ndërtimin e xhamisë, reagon nënkryetarja e Prishtinës

Prishtina

Pasi u dha leja për ndërtimin e xhamisë, reagon nënkryetarja e Prishtinës

Më: 14 qershor 2022 Në ora: 00:17
Donjeta Sahatçiu

Nënkryetarja e Komunës së Prishtinës, Donjeta Sahatçiu ka reaguar pasi u dha leja për ndërtimin e xhamisë në lagjen Dardania në kryeqytet.

Sahatçiu përmes një cicërime në rrjetin social Twitter i ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë, duke thënë se ishte një pritje e gjatë.

“Sot @KPrishtines ka dhënë lejen e ndërtimit të Xhamisë Qëndrore në lagjen Dardania në Kryeqytet. Pritje e gjatë. Urime t’gjithë besimtarëve mysliman”, shkroi Sahatçiu.

Sot pas 10 vjetëve është lëshuar leja nga Komuna e Prishtinës për ndërtimin e Xhamisë Qendrore.

Kryetari i komunës së Prishtinës, Përparim Rama, tha se janë të gëzuar që më në fund e kanë vënë në “binar” ndërtimin e xhamisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat