Rama: Nuk do të ketë më probleme me ndriçim publik në Prishtinë

Prishtina

Rama: Nuk do të ketë më probleme me ndriçim publik në Prishtinë

Më: 18 qershor 2022 Në ora: 17:41
Foto nga vendi i ngjarjes

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, është zotuar sot se në këtë komunë nuk do të ketë më probleme me ndriçimin publik.

Kjo pasi tha se ka nënshkruar kontratën e re për mirëmbajtjen e sistemit të ndriçimit në kryeqytet.

Përmes një postimi në Facebook, Rama njoftoi se janë në proces të vlerësimit të kontratës për zgjerimin e mëtutjeshëm të sistemit të ndriçimit publik.

“Kemi nënshkruar kontratën e re për mirëmbajtjen e sistemit, ndërsa jemi në proces të vlerësimit të kontratës përmes së cilës do të bëjmë zgjerimin e mëtutjeshëm të sistemit të ndriçimit publik, në mënyrë që asnjë lagje e Prishtinës të mos mbes pa ndriçim”, shkroi i pari i Prishtinës.

Tutje, Rama bëri të ditur se bashkë me drejtorin e Shërbimeve Publike, Ilirik Musliun, kanë vizituar tri lokacione të reja ku e kanë stabilizuar ndriçimin. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat