Rama përlotet në fjalimin e tij për vdekjen e Berishës

Prishtina

Rama përlotet në fjalimin e tij për vdekjen e Berishës

Më: 30 qershor 2022 Në ora: 17:14
Përparim Rama

Regjisorja shqiptare, Vjosa Berisha ndërroi jetë të enjten e kaluar pas betejës më sëmundjen e kancerit.

E sot po mbahen homazhe për nder të jetës dhe veprimtarisë së regjisores në Teatrin Kombëtar të Kosovës.

Në këto homazhe të pranishëm u panë personalitete të ndryshme publike ku ndër ta edhe kryetari i Prishtinës, Përparim Rama.

Rama gjatë fjalimit u pa i përlotur teksa theksoi që janë të pakta fjalët për të përshkruar Vjosën si artiste.  

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat