​Instalimi i njehsorëve të ngrohjes fillon sot në këto hyrje të Ulpianës

Prishtina

​Instalimi i njehsorëve të ngrohjes fillon sot në këto hyrje të Ulpianës

Më: 27 korrik 2022 Në ora: 09:39
Foto ilustrim

Sot bëhet vendosja e alokatorëve të ngrohjes dhe valvulave termostatike në banesat e lagjes Ulpiana, konsumatore të Ngrohtores Termokos. Hyrjet ku do të fillojë instalimi këtë javë janë si vijojnë:

E mërkurë27.07.2022 Ulpiana D3; Hyrjet H1-H2

E enjte28.07.2022Ulpiana D3; Hyrjet H3-H4

E premte29.07.2022Ulpiana D3; Hyrjet H5-H6

E shtunë30.07.2022Ulpiana D4; 

Instalimi falas i pajisjeve do të bëhet nga ekipet e specializuara të projektit Prishtina HeatSave, të cilët do të vizitojnë të gjitha apartamentet që ngrohen përmes Termokos, për të bërë instalimin e matësve dhe shpjeguar funksionin e tyre. 

Ky proces, i cili përbëhet prej vetëm dy hapave, zgjatë rreth 30 minuta. Andaj, luten banorët të qëndrojnë në shtëpi përgjatë kësaj kohe sa zgjatë procesi i instalimit.  Videon ku demonstrohet procesi i instalimit mund t’a shihni ketu.

Për informata të detajishme përgjatë tërë fazës së instalimit të këtyre pajisjeve, qytetarët inkurajohen të drejtohen në numrin kontaktues: 0800 99 000, rrjete sociale, uebfaqe të projektit Prishtina HeatSave, ose grupin në Viber.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat