Fshatarët e Bërnicës së Prishtinës protestojnë për mungesë të ujit

Prishtina

Fshatarët e Bërnicës së Prishtinës protestojnë për mungesë të ujit

Më: 7 gusht 2022 Në ora: 22:04
Foto ilustrim

Banorët e fshatit Bërnicë e Epërme të Prishtinës tash e 20 vjet po përballen me mungesë të ujit, derisa tash e dy muaj nuk kanë fare.

Për ketë të dielën protestuan duke kërkuar zgjidhjen e këtij problemi.

Në vitin 2019 banorët kërkuan nga Drejtoria e Shërbimeve Publike në kryeqytet që të ju vendosin një pompë në mënyre që të kenë furnizimin me ujë.

Kryeshefi i ujësjellësit në Prishtinë, Sokol Xhafa, tha se këta do e bëjnë instalimin e pompës derisa komuna do e sigurojë atë dhe se kjo do iu marrë kohë deri në 10 ditë pas dërgimit të pompës nga ana e komunës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat