E pazakontë, marecasit tubohen për t’u njoftuar mes vete

Prishtina

E pazakontë, marecasit tubohen për t’u njoftuar mes vete

Më: 7 gusht 2022 Në ora: 22:23
Fshati Marec

Në fshatin Marec të komunës së Prishtinës, ata që kanë lidhje me ketë fshat u mblodhën të gjithë së bashku.

Sipas organizatorëve, ky organizim është bërë për ti bashkuar të gjithë mërgimtarët dhe që të njoftohen në mes vete.

Bashkatdhetarët e mirëpriten një tubim të tillë.

Sipas organizatorëve ky manifestim do të bëhet edhe në vitet e ardhshme dhe që do të shndërrohet në atë tradicionale.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat