​Shpërthen gypi në Hajvali, disa lagje mbeten pa ujë të pijshëm

Prishtina

​Shpërthen gypi në Hajvali, disa lagje mbeten pa ujë të pijshëm

Më: 13 gusht 2022 Në ora: 21:51
Ilustrim

Shpërthen gypi në Hajvali, disa lagje mbeten pa ujë të pijshëm.

KRU Prishtina ka njoftuar se në orët e mbrëmjes ka shpërthyer gypi i ujit në fshatin Hajvali.

Pa ujë të pijshëm kanë mbetur Hajvalia, Veterniku, Çagllavica, lagjet “Nic”, “Qershia” dhe “Qëndresa”.

“Jemi duke u marrë me rastin, por kushtet atmosferike e bëjnë të pamundurën të intervenohet sonte”, thuhet në njoftim.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat