​Nga data 25 deri më 30 gusht komuna e Prishtinës do të fillojë aksionin e dezinsektimit hapësinmor

Prishtina

​Nga data 25 deri më 30 gusht komuna e Prishtinës do të fillojë aksionin e dezinsektimit hapësinmor

Më: 25 gusht 2022 Në ora: 14:22
Foto ilustrim

Nga data 25 deri më 30 gusht komuna e Prishtinës do të fillojë aksionin e dezinsektimit hapësinmor

Duke filluar nga sot komuna e Prishtinës do të fillojë dezinsektimin e hapësirave.

Nga data 25 deri më 30 gusht çdo natë nga ora 20:00 në çdo lagje do të orgnizohet ky aksion i dezinsektimit.

“Ju njoftojmë se faza e pestë e dezinsektimit hapësinor në kryeqytet do të fillojë nesër, e enjte, me datë 25.08.2022, prej orës 20:00, ndërsa hudhja e larvicideve do të fillojë prej orës 09:00, sipas planit dinamik të operimit.

Varësisht nga kushtet atmosferike, ju lusim të keni mirëkuptim nëse do të ketë ndryshim të datave”, thuhet në njoftimin e komunës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat