​Komuna e Prishtinës aktivizon e-kiosqet në 12 lokacione

Prishtina

​Komuna e Prishtinës aktivizon e-kiosqet në 12 lokacione

Më: 29 gusht 2022 Në ora: 23:38
Foto ilustrim

Komuna e Prishtinës thotë se shërbimet për pajisje me dokumente për qytetarët tanë nuk ndalen.

Sipas një njoftimi të komunës, e-kiosqet janë aktivizuar në 12 lokacione për të mundësuar ofrimin e shërbimeve për dokumentet e nevojshme. 

E-kiosqet funksionale të kryeqytetit i gjeni tek:

Bashkësia Lokale - Xhamia e Llapit

Bashkësia Lokale - Mramor

Agjencioni i Regjistrit Civil

Bashkësia Lokale – Lagjja e Muhaxherëve

Komuna e Re

Bashkësia Lokale – Dardania

Bashkësia Lokale – Ulpiana 

Komuna e Vjetër

Bashkësia Lokale - Bardhosh

Bashkësia Lokale - Besi

Qendra për Punë Sociale – Bregu i Diellit

Bashkësia Lokale – Hajvali

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat