Nënkryetarja e Prishtinës kërkon që të fillojë mësimi në çdo shkollë: S’ka nevojë për filozofi

Prishtina

Nënkryetarja e Prishtinës kërkon që të fillojë mësimi në çdo shkollë: S’ka nevojë për filozofi

Më: 1 shtator 2022 Në ora: 08:51
Donjeta Sahatçiu

Nënkryetarja e Prishtinës nga radhët e PDK-së, Donjeta Sahatçiu thotë se sot mësimi duhet të fillojë në çdo shkollë, “me çdo kusht”.

Sahatçiu shkroi se nevojitet një zgjidhje që fëmijët të mos humbasin për shkak të grevës.

“Nuk ka nevojë e vend për filozofi. Nesër, me 1 shtator, mësimi është dashtë me fillu në çdo shkollë, me çdo kusht. Udhëheqje e shëndoshë është një qe e gjen zgjidhjen, me çdo kusht. Gjithçka tjetër është dështim”, shkroi ajo.

“Kush po humb? Fëmijët dhe vetëm fëmijët”, shtoi Sahatçiu.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat