​Komuna e Prishtinës do të subvencionojë protezën e gjirit për gratë me kancer të gjirit

Prishtina

​Komuna e Prishtinës do të subvencionojë protezën e gjirit për gratë me kancer të gjirit

Më: 11 nëntor 2022 Në ora: 21:05
Izet Sadiku

Drejtoria për shëndetësi në Komunën e Prishtinës, ka ndarë subvecione për qytetarët me sëmundje kronike. Nga janari deri me sot janë ndarë 250.000 euro subvecione nga të cilat kanë përfituar 1586 qytetarë dhe kjo praktikë do të vazhdojë edhe në vitin 2023.

Kështu ka shkruar në Facebook, drejtori i Shëndetësisë, Izet Sadiku, ku ka theksuar se këto mjete kanë ndikuar sadopak që qytetarët të mbulojnë një pjesë të shpenzimeve për sëmundjet që kanë.

Sipas tij, në vitin e ardhshëm do të subvencionojmë protezën e gjirit për të gjitha gratë me kancer të gjirit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat