Prishtina s’i përballon ditët e ftohta, ajri bëhet i pashëndetshëm

Prishtina

Prishtina s’i përballon ditët e ftohta, ajri bëhet i pashëndetshëm

Më: 14 nëntor 2022 Në ora: 09:16
Foto ilustrim

Mëngjesi i së hënës, Prishtinën e ka gjetur me ajër të ndotur.

Sipas të dhënave të Ambasadës Amerikane në Kosovë, vlera e ndotjes deri në orën 08:00 është 152, e cila cilësohet e pashëndetshme.

Prishtina edhe viteve të kaluara, kryesisht gjatë dimrit, është listuar ndër qytetet me të ndotura në botë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat