Sahatçiu bën thirrje për aplikim për Logon e re të Prishtinës

Prishtina

Sahatçiu bën thirrje për aplikim për Logon e re të Prishtinës

Më: 16 nëntor 2022 Në ora: 19:03
Donjeta Sahatçiu

Nënkryetarja e Prishtinës, Donjeta Sahatçiu, ka bërë thirrje për aplikim për logon e re të kryeqytetit.

Ajo shkruan se identiteti i ri nuk është vendos më herët që për t’u bërë shpallja sa për sy e faqe, ndaj u ka bërë thirrje të gjithë ideatorëve, që të aplikojnë sepse një gjë e tillë siç specifikon ajo, ia vlenë.

”Logoja e re e Prishtinës nuk është gati. Identiteti i ri nuk është vendosë më herët qe tash e kemi shpallë thirrjen sa për sy e faqe.

E di qysh është me qenë në sektor dhe me hezitu me apliku në tendera të institucioneve. Më keni shkru pa fund: a ja vlen? PO! Aplikoni.

Më pyetni çkado që keni nevojë. Mos e humbni mundësinë me qenë pjesë e krijimit të identitetit të qytetit tënd”.

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat