​Nis intervistimi i kandidatëve për rektor të UP-së

Prishtina

​Nis intervistimi i kandidatëve për rektor të UP-së

Më: 21 nëntor 2022 Në ora: 10:16
Foto nga vendi i ngjarjes

Ka filluar intervistimi i kandidatëve për rektor të Universitetit të Prishtinës.

Kandidatët për këtë pozitë janë But Dedaj, Sefer Avdiaj, Ermir Rugova, Qerim Qerimi dhe Ilir Tolaj.

Pas intervistimit, do të bëhet votimi i këtyre pesë kandidatëve.

Procesi i zgjedhjes së rektorit të ri, vjen pas shkarkimit nga këshilli drejtues i UP-së të ish- rektorit, Naser Sahiti.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat