​Komuna e Prishtinës do ta mbyllë rrugën ‘Xhorxh Bush’, nga 26 nëntor deri me 8 janar 2023

Prishtina

​Komuna e Prishtinës do ta mbyllë rrugën ‘Xhorxh Bush’, nga 26 nëntor deri me 8 janar 2023

Më: 23 nëntor 2022 Në ora: 18:13
Foto ilustrim

Komuna e Prishtinës, ka vendosur që të bëjë mbylljen e rrugës tek katedralja.

Pra, rruga ‘Xhorxh Bush’, duke filluar nga udhëkryqi i ‘Bill Klinton’ deri në udhëkryqin e rrugës’Garibaldi’, do të jetë e mbyllur nga data 26 nëntor 2022 (duke filluar nga ora 05:00) deri më 8 janar 2023.

Njoftimi:

“Komuna e Prishtinës po fillon përgatitjet për dekorimin e qytetit, andaj ju njoftojmë se rruga “Xhorxh Bush”, duke filluar nga udhëkryqi i “Bill Klinton” deri në udhëkryqin e rrugës “Garibaldi”, do të jetë e mbyllur nga data 26 nëntor 2022 (duke filluar nga ora 05:00) deri më 8 janar 2023”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat