Fillon projekti më i madh në Prishtinë, unaza e qytetit

Prishtina

Fillon projekti më i madh në Prishtinë, unaza e qytetit

Më: 25 nëntor 2022 Në ora: 17:49
Prishtinë

Komuna e Prishtinës ka filluar punimet e radhës.

Kësaj radhe, kanë filluar punimet në përmbylljen e një të pjese të unazës së qytetit.

Kështu ka bërë të ditur drejtori për Investime Kapitale në Komunën e Prishtinës, Krenar Xhaferi.

Projekti në fajlë do të lidhë rrethrrotullimin e Arbërisë me atë të Lakrishtës.

Sipas Xhaferit, projekti në fjalë është i shumëpritur për qyetarët e Prishtinës dhe jo vetëm.

Në nisjen e punimeve të këtij projekti mori pjesë edhe i pari i kryeqytetit, Perparim Rama.

Ky është njoftimi i plotë i Xhaferit:

Filluan punimet në realizimin e njërit ndër projektet më të rëndësishëm për Prishtinën, përmbylljen e një pjese të Unazës së qyteti.

Ky projekt është i shumëpritur për qytetarët e Prishtinës dhe jo vetëm.

Projekti lidhë rrethrrotullimin e Arbërisë me atë të Lakrishtës.
Bashkë për Prishtinën çfarë e duam!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat