Të shtunën në Prishtinë testohet alarmi publik

Prishtina

Të shtunën në Prishtinë testohet alarmi publik

Më: 29 nëntor 2022 Në ora: 16:37
Foto ilustrim

Komuna e Prishtinës ka njoftuar se të shtunën do bëjë testimin e radhës të sistemit të alarmit publik.

Testimi do të bëhet në orën 12:05, dy herë nga 30 sekonda.

“Këtë të shtunë, më datë 3 dhjetor, në orën 12:05, Komuna e Prishtinës do të bëjë testimin e radhës të Sistemit të Alarmit Publik me tinguj të njëtrajtshëm dy herë nga 30 sekonda”- thuhet në njoftim.

Komuna e Prishtinës ka 16 pika të sistemit të alarmit të shpërndara nëpër zona të ndryshme të qytetit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat