​Ajri i ndotur në Prishtinë

Prishtina

​Ajri i ndotur në Prishtinë

Më: 21 dhjetor 2022 Në ora: 19:33
Foto ilustrim

Për shkak të mjegullës së dendur cilësia e ajrit sonte në kryeqytet është jashtëzakonisht i ndotur.

Sipas raportit mujor të Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, gjatë muajit gusht e shtator, Prishtina printe me ndotjen më të madhe.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) bën monitorimin e cilësisë së ajrit në tërë territorin e Republikës së Kosovës, përmes Rrjetit Nacional për Monitorimin e Cilësisë së Ajrit, i cili është i përbërë nga 12 stacione automatike fikse dhe një stacion automatik mobil.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat