Banorët në Kodrën e Trimave protestojnë pas vdekjes së 28-vjeçarit që u godit nga vetura

Prishtina

Banorët në Kodrën e Trimave protestojnë pas vdekjes së 28-vjeçarit që u godit nga vetura

Më: 3 janar 2023 Në ora: 10:43
Pamje nga vendi i ngjarjes

Natën e Vitit të Ri, 28-vjeçari, Arbnor Jupolli, u godit nga një veturë në rrugën “Fahri Fazliu” në Prishtinë. Ai më pas u dërgua në QKUK, mirëpo në orët e para të së dielës, vdiq.

Pas vdekjes së Arbnorit, banorët në lagjen Kodrën e Trimave, kanë dalë në rrugë për të protestuar.

Raportohet se shumë qytetarë janë aty dhe disa vetura janë vendosur në mes të rrugës.

Arbnori u varros më 1 janar në orën 16:00 në varrezat e fshatit Shajkoc të Podujevës.

“Ju njoftojme se sot me date 01.01.2023 ne oren 03:00 pas nje aksidenti nderroj jete vllau jone Arbnor (Shemsi) Jupolli .Ju njoftojm se varrimi behet ne varrezat e fshatit Shajkofc te Podujeves ne ora 16:00”, thuhet në postimin e familjes.

Image
Arbnor Jupolli
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat