Dimër i vonë, Drejtoria e Shërbimeve Publike nis heqjen e borës në Prishtinë

Prishtina

Dimër i vonë, Drejtoria e Shërbimeve Publike nis heqjen e borës në Prishtinë

Më: 11 mars 2023 Në ora: 23:52
Foto nga vendi i ngjarjes

Nata e sontme është shoqëruar me reshje bore në kryeqytet.

Madje, në disa zona, reshjet e borës kanë qenë të dendura.

Kjo ka bërë që të ndërhyjë Drejtoria e Shërbimeve Publike, për të mirëmbajtur rrugët dhe pastruar ato nga bora.

Kështu ka bërë të ditur i pari i kësaj Drejtorie, Ilirik Musliu.

Ekipet në teren, po vazhdon mirëmbajtja e rrugëve pas të reshurave të borës” shkroi Musliu në Facebook, duke ndarë fotografi nga terreni.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat