Rama: Qendra për trajtimin e qenve endacakë është në fazën finale

Prishtina

Rama: Qendra për trajtimin e qenve endacakë është në fazën finale

Më: 18 mars 2023 Në ora: 13:54
Kryetari i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama ka njoftuar se Qendra për trajtimin e qenve endecakë të kryeqytetit është afër finalizimit.

Rama për vizitën në objektin e qendrës për të vëzhguar punimet për së afërmi tha se të gjithë qentë endacakë të kryeqytetit do të trajtohen në këtë qendër.

“Me përfundimin e këtij objekti, të gjithë qentë endacakë të identifikuar në territorin e #kryeqytetit do të trajtohen – vaksinohen, shërohen dhe kastrohen/sterilizohen në këtë qendër”, ka shkruar Rama në Facebook.

Kryetari i Prishtinës njoftoi githashtu se do të ndërtohet edhe Parku i Kafshëve, i cili ka për fokus “qentë me dhe pa pronarë, në një sipërfaqe prej 10 hektarëve në fshatin Slivovë”.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat