Drejtoresha e Arsimit në Prishtinë: Tetori do të na gjejë me një shkollë të re moderne

Prishtina

Drejtoresha e Arsimit në Prishtinë: Tetori do të na gjejë me një shkollë të re moderne

Më: 12 shtator 2023 Në ora: 15:43
Drejtoresha e Arsimit në Komunën e Prishtinës, Besianë Musmurati

Drejtoresha e Arsimit në Komunën e Prishtinës, Besianë Musmurati, ka njoftuar të martën se shkolla e re në Vranidoll do të hapet në tetor.

Ajo ka thënë se “në qeverisjen tonë jodiskriminuese”, infrastruktura shkollore do të jetë moderne dhe miqësore si në Prishtinë, ashtu edhe në fshatrat e saj.

“Kjo është shkolla e re në Vranidoll që do të hapet në tetor”, ka shkruar Musmurati në Facebook, ku ka publikuar edhe pamje nga ndërtimi i shkollës.

“Bashkë me drejtorin e shkollës sot vizituam punimet në shkollën e re dhe u ndamë shumë të kënaqur me dinamikën e punëve që po vazhdojnë çdo ditë. Tetori ka me na gjetë me një shkollë të re, moderne që i plotëson të gjitha nevojat e nxënësve të Vranidollit”, ka shtuar ajo.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat