Punëtorët e QKM-ve dhe disa shkollave protestojnë para Komunës së Prishtinës

Prishtina

Punëtorët e QKM-ve dhe disa shkollave protestojnë para Komunës së Prishtinës

Më: 21 nëntor 2023 Në ora: 07:29
Foto ilustrim

Punonjësit e Qendrave të Mjekësisë Familjare në Prishtinë si dhe punëtorët teknik të 9 shkollave do të protestojnë sot.

Të njëjtit do protesojnë para Komunës së Prishtinës, për të kërkuar rritje të pagave.

Protesta pritet të fillojë nga ora 10:00.

Teksa është bërë e ditur se nëse kjo protestë nuk do të ketë rezultate, kryetarët e shoqatave do të caktojnë datën për hyrje në grevë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat