Banorët e lagjes së “Muhaxherëve” mbesin pa rrymë, KEDS tregon arsyet

Prishtina

Banorët e lagjes së “Muhaxherëve” mbesin pa rrymë, KEDS tregon arsyet

Më: 27 nëntor 2023 Në ora: 11:55
Foto ilustrim

Një pjesë e Prishtinës, përkatësisht në lagjen e “Muhaxherëve” ka mbetur pa energji elektrike nga ora 9:30 të mëngjesit të ditës së sotme (e hënë).

Përkundër temperaturave të ulëta disa qytetarë të kësaj lagje po përballen me mungesë të energjisë elektrike si pasojë e një prishje në rrjet.

Zyrtarë të KEDS-it kanë konfirmuar për KosovaPress se ekipet e kësaj kompanie janë në terren dhe janë duke punuar për rikthimin e furnizimit me energji elektrike.

“Është një prishje në lagjen e “Mahaxherëve” në Prishtinë, ekipet tona janë në terren dhe janë duke punuar për rikthimin e furnizimit me energji elektrike”, theksoi zëdhënësi i KEDS-it, Lulëzim Krasniqi.

Ai nuk ka treguar se për sa kohë qytetarët e kësaj pjese të kryeqytetit do të mbesin pa rrymë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat