Punëtorët teknik në disa shkolla të Prishtinës nesër hyn në grevë

Prishtina

Punëtorët teknik në disa shkolla të Prishtinës nesër hyn në grevë

Më: 4 shkurt 2024 Në ora: 14:28

Punëtorët teknik të sektorit privat që kryejnë shërbime për disa shkolla të Komunës së Prishtinës, nesër do të hyjnë në grevë me afat të pacaktuar.

Njoftimin e ka bërë të ditur Sindikata e Pavarur e Sektorit Privat të Kosovës.

Kjo e fundit ka njoftuar se greva do të nis në orën 08:00.

Po ashtu, sipas njoftimit, ata po hy në grevë për shkak të maltretimit që po iu bëhet me paga dhe ato shumë të vogla. 

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat