Përfshihet nga zjarri një hotel në ndërtim në Prishtinë

Prishtina

Përfshihet nga zjarri një hotel në ndërtim në Prishtinë

Më: 20 shkurt 2024 Në ora: 11:20
Nuk dihen shkaqet apo rrethanat e këtij incidenti.

Një hotel në ndërtim në lagjen “Pejton” në Prishtinë është përfshirë nga zjarri këtë të marte.

Nuk dihen shkaqet apo rrethanat e këtij incidenti.

Rastin e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Florie Ahmeti.

“Sot rreth orës 09:45, kemi pranuar informatën për një incident zjarri në rrugën Ukshin Hoti në Prishtinë, ku nga zjarri është përfshirë një objekt”, ka thënë Ahmeti.

Ajo tutje ka bërë të ditur se në vendngjarje kanë dalë zjarrfikësit dhe policia, të cilët po merren me rastin.

Nuk është raportuar për ndonjë person të lënduar.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat