Inspektorati i kryeqytetit largon disa nga terrasat e lokaleve në hapësira publike

Prishtina

Inspektorati i kryeqytetit largon disa nga terrasat e lokaleve në hapësira publike

Më: 17 maj 2024 Në ora: 13:47
Pamje nga vendi i ngjarjes

Inspektorati i Kryeqytetit është duke vazhduar me lirimin e hapësirave publike të cilat kanë qenë në shfrytëzim disa nga terrasat e lokaleve.

Kjo është bërë e ditur përmes një postimi në Facebook, nga Kryetari i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama.

“Inspektorati i Kryeqytetit po vazhdon me lirimin e hapësirave publike të cilat ishin nxënë dhe po shfrytëzoheshin si pjesë (terrasa) të lokaleve.

Këto ditë një e tillë është duke u larguar në zonën qendër në afërsi të “Pallatit të Rinisë”.

Inspektorati i Kryeqytetit”, thuhet në postim.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat