Vrasja e Klodian Rashës, Berisha: Rama bëri zgjidhje kanunore, pagoi gjakun me një pension të tetëfishtë

Shqipëria

Vrasja e Klodian Rashës, Berisha: Rama bëri zgjidhje kanunore, pagoi gjakun me një pension të tetëfishtë

Më: 22 dhjetor 2020 Në ora: 21:55
Klodian Rasha

Në një intervistë për Tempora, ish-kryeministri Sali Berisha u shpreh se Edi Rama u kthye e pagoi gjakun me një pension të tetëfishtë.

Berisha: Edi Rama bëri zgjidhje kanunore, në pamje të parë. Në Kanun gjaku merret dhe gjaku paguhet. Ky është kanuni. Edi Rama u kthye e pagoi gjakun me një pension të tetëfishtë.

Më pas jo si kryeministër por si kryetar i klanit të mafias e shpalli vrasjen shtetërore aksident. Këtu kanuni nuk të lejon nëse paguan gjakun e ke njohur e respekton dhe zhdëmton atë që ke bërë, port a quash aksident vetëm në shpellat e mafies, kryekumbari i mafias mund të veprojë në këtë mënyrë.

Nuk kishte pse të ndryshonte ligjin por ta deklaronte vrasje shtetërore e si e tillë, shteti merr përsipër për ta zhdëmtuar thellësisht familjen e të ndjerit. Kjo ishte e vërteta.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat